.

איך להשתמש ב Google Webmaster Tools

01.01.0001

איך להשתמש ב Google Webmaster Tools חלק א' -  יתרונות והרשמה
איך להשתמש ב Google Webmaster Tools חלק ב' -  תצורת אתר
איך להשתמש ב Google Webmaster Tools  חלק ג' -שאילתות חיפוש
איך להשתמש ב Google Webmaster Tools  חלק ד' - קישורים
איך להשתמש ב Google Webmaster Tools  חלק ה' -סריקה ושגיאות תוכן


למה להשתמש ב Google Webmaster Tools


נתחיל מעובדה בסיסית- Google Webmaster Tools אינו רק כלי לשימושו של כל מקדם אתרים אלה ובעיקר מיועד לכל מי שמנהל אתר.הכלי של גוגל הינו חינמי ,ידידותי לשימוש,בעל ממשק בעברית ומכיל הרבה מאוד מידע שגוגל נותן לבעלי אתרים על מנת לשקף להם את מצב האתר שלהם בגוגל. Google Webmaster Tools הוא ללא ספק כלי חובה לבעלי אתרים. בעזרתו ניתן לתקשר עם גוגל- לקבל מסרים והזהרות במידה והאתר עושה פעולות קידום אתרים לא חוקיות, לבדוק כמה קישורים חיצוניים מצביעים על האתר ולעקוב אחר שינויים בקישורים,לבדוק איך השרת מתפקד,לבדוק אם יש אזורים חסומים באתר, האם האתר ממוקד מילות מפתח (שלהם הוא עושה קידום אתרים באינטרנט),ליידע את גוגל בהגדרות לגבי האתר או בשינויים שביצענו בו ואפילו יש בו פלטפורמת הלשנות שמאפשרת להלשין כשאתרים אחרים עושים קידום אתרים אפור. במאמר זה ובמאמרים הבאים אשתדל להפוך את גוגל וובמסטר לקל ופשוט לשימוש כך שגם אתה תוכל לנהל בעזרתו את האתר .


Google Webmaster Tools איך מתחילים?

 
קודם כל יש להיכנס לאתר של    . יש לפתוח חשבון בגוגל לא חייבים חשבון gmail. כניסה עם מייל וסיסמא תביא אותך לדף כלי מנהלי אתרים Google .


1.חפש את הכפתור ל"הוספת אתר חדש ולחצו עליו. כעט הכניס את כתובת האתר שלך (מקדם אתרים נרשם לכל האתרים של לקוחותיו באותו ממשק)


 


 
בשלב זה כדי לקבל הרשאה להתבונן בקרביים של האתר הינך מתבקש להוכיח שאתה בעל האתר (או מקדם אתרים מורשה גישה). במילים אחרות,מבחינת גוגל אם תוכיח לו שיש לך גישה לקוד האתר או לשרת אז אתה כנראה בעל האתר. ישנן שתי דרכים לאמת זאת ע"י קוד אימות HTML הניתן ב google webmaster tools שאותו יש להעלות לספריית השורש.
או בשיטה המומלצת יותר – ע"י הכנסת שורת קוד מ google webmaster tools לאזור ה – HEAD בקוד הכתיבה (ברירת ה"מטה תג").אחרי שהמתכנת הודיע לכם כי שתל את הקוד היכנס מחדש ולחץ על "אמת". בשלב זה נכנסת לגן העדן של Google Webmaster Tools.
 


 
עכשיו משצלחת את ההרשמה לגוגל ובמסטר הגיע הזמן לעבור למאמר בו ניתן ללמוד איך להשתמש בכלי ניהול אתר זה אתה מוזמן להתחיל להפיק תועלת מהכלי.